قوانین و مقررات ویداد


ماده 1. مالکیت

ویداد نام تجاری یک شبکه اطلاع رسانی و تبلیغات خصوصی تشکیل شده از سرویس ویداد، اقمار آن و هر محتوایی است که از طریق ویداد بر بسترهای توافق شده با اشخاص ثالث تولید و یا نشر داده شده است. ویداد در مالکیت و اختیار شرکت توسعه بازار صنایع خلاق برهان بوده که با این نام و تحت این مالکیت اداره می‌شود.

ماده 2. ایجاب و قبول قطعی و صحت اطلاعات

با اعلام قبولی الکترونیکی این سند الکترونیکی با عنوان «قوانین و مقررات ویداد»، اعلام می‌دارید که خود را بی هیچ محدودیتی ملزم به رعایت دقیق و کامل این سند و تمامی اسناد دیگری که ویداد در هر زمان قبولی شما را بابت آن‌ها خواسته، می‌دانید. ویداد ممکن است در هر زمان اسنادش را تغییر داده و یا بازنگری و به روز رسانی کند. شما موظفید که برای ادامه‌ي انتفاع از مقاصد تجاری ویداد اسناد جدید را نیز مورد پذیرش خود قرار دهید، در غیر این‌صورت همکاری شما با ویداد تا پذیرش شرایط و اسناد جدید قطع خواهد شد.
ویداد هیچ تضمینی بابت دقت و صحت اطلاعات وارده‌ی شما و عدم توفیق در ورود صحیح اطلاعات صحیح نخواهد داد و هیچ‌گونه مسئولیتی در این‌باره نمی‌پذیرد. مسئولیت صحت و دقت اطلاعات وارد شده در ویداد با خود کاربران است. در صورتی که ویداد متوجه عدم صحت و دقت اطلاعات وارد شده شود، هیچ مسئولیتی در قبال تصحیح و یا حذف آن‌ها نداشته، کلیه‌ی مسئولیت‌های کیفری و حقوقی‌ای که از این اطلاعات ناشی شوند بر عهد‌ه‌ي کاربر است.
توجه داشته باشید نظراتی که در قالب کامنت، مقاله، مطلب و خبر در وبلاگ‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی مربوط به ویداد می‌آید، نمایانگر اعلامات رسمی و حقوقی ویداد نیست و ویداد هیچ‌ مسئولیتی در قبال آن‌ها ندارد. اعلامات و اخبار رسمی ویداد فقط در آدرس vidad.net و زیرمجموعه های نظیر publisher.vidad.net در دسترس عموم خواهند بود.

ماده 3. تعاریف

کاربر :  هر شخصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که در ویداد شناسه‌‌ی کاربری ایجاد نموده، اعتبار آن را تأیید کرده و دارای نقش نمایش‌دهنده، آگهی‌دهنده و آژانس های تبلیغاتی در ویداد می‌باشند.
نمایش دهنده :  هر شخصی که کد اختصاصی پلتفرم تبلیغاتی ویداد را دریافت کرده و در تنظیمات پخش کننده ویدیوهای خود قرار می‌دهد و از این راه کسب درآمد می‌کند.
آگهی‌دهنده : هر شخصی که با دریافت حساب کاربری امکان تعریف کمپین تبلیغاتی جهت نمایش بر بستر نمایش‌دهندگان ویداد را دارد.
آژانس تبلیغاتی : هر شخص حقیقی یا حقوقی که به عنوان تامین کننده تبلیغات با ویداد همکاری می‌نماید.
حساب کاربری :  مجموعه اطلاعات اشخاص اعم از اداری، مالی و فنی که ویداد از کاربران خواسته است.
مسدود کردن موقت حساب کاربری :  حساب کاربری که به صورت موقت غیر فعال می‌شود.
مسدود کردن دائم حساب کاربری :  حساب کاربری که به صورت کامل و دائمی مسدود می‌شود. اگر مسدود کردن حساب مربوط به حساب مالی باشد تمام درآمد و یا موجودی مانده در حساب نیز به نفع ویداد برداشت خواهد شد.

ماده 4. شرایط عمومی

4.1 ویداد و محتواهای آن تنها برای استفاده‌ی تجاری و انتفاعی در اختیار کاربران قرار داده می‌شود و کاربران حق هیچ‌گونه استفاده‌ي دیگری که حتی شائبه‌ي استفاده‌ی غیر تجاری از آن شود را ندارند.
4.2 ویداد عدم بروز اشکال و قطعی در خدمات خود را ضمانت نمی‌کند.
4.3 ویداد ممکن است برای دسترسی آسان شما، پیوندهایی به وبگاه‌ها و خدمات برخط دیگر مهیا کرده باشد. با متصل شدن به این وبگاه‌ها وخدمات برخط لازم است شرایط استفاده از آن‌ها را مطالعه کرده و موافقت خود را قبل از استفاده اعلام نمایید. پیوند به این وبگاه‌ها و خدمات برخط به معنای تأیید آن‌ها و محتویات‌ و خدمات‌ و اعلانات‌شان از سوی ویداد نبوده، ویداد در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد. هر گونه استفاده از این وبگاه‌ها و خدمات برخط با مسئولیت کامل کاربر همراه است.
4.4 کاربر در خصوص اطلاعات و محتواهای وارد شده، سفارش داده شده یا معرفی شده توسط وی، بدین‌وسیله اعلام می‌دارد که :

 • این اطلاعات و محتواها شامل هیچ گونه موارد غیر قانونی، غیر شرعی، مخالف با عرف، مخالف با عفت عمومی، دربردارنده‌ی اطلاعات و ابزارهای گمراه‌کننده و امثال آن نمی‌باشد.
 • تایید می‌کند که اقدامات لازم را برای بازبینی و از بین بردن هر گونه بد افزار و یا ویژگی‌های مخرب قبل از ارسال هر گونه اطلاعات و محتوی انجام داده است.
 • مالک این اطلاعات و محتواها و دارای حق استفاده‌ی نامحدود از آن‌ها است.

در صورتی که هر یک از موارد ذکر شده، توسط کاربر رعایت نشده باشد، تمامی مسئولیت‌های کیفری و حقوقی متوجه کاربر بوده، می‌بایست خساراتی را که را به هر نحو به ویداد وارده شده، جبران نماید.

4.5 ویداد دارای بخش پشتیبانی است، ولی هیچگونه تعهدی نسبت به سرعت پاسخگویی، عدم پاسخگویی و امثال آن ندارد.
4.6 ویداد به طور کامل از قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران تبعیت می‌کند.
4.7 ویداد می‌تواند قوانین‌اش را اعم از شرایط مالی، شرایط پرداخت، شرایط استفاده و شرایط کاربری در هر زمان و به هر صورت تغییر دهد. علی‌ایحال وضع قوانین جدید در وضعیت پیشین حساب‌های مالی قدیمی کاربران قبل از هر تغییر، تأثیری نداشته، قوانین جدید از تاریخ اعلام و قبولی آن‌ها توسط کاربر بر حساب‌های مالی‌شان اثر خواهند کرد.
4.8 درآمد کاربران با توجه به شرایط مالی اعلام شده در سایت محاسبه شده، میزان و شرایط پرداخت و محاسبه درآمد دقیقا مطابق آنچه در قوانین و سیاست‌های ویداد اعلام شده به صورت روزانه محاسبه و در حساب کاربری کاربران منظور می‌ گردد. میزان سهم درآمدی با توجه به میزان و شرایط تسویه حساب اعلامی در قوانین و سیاست‌های ویداد به کاربران پرداخت خواهد شد.
4.9 مبنای کلیه محاسبات مالی ویداد در ارتباط با کاربران خود اطلاعات و آماری ست که از سوی ویداد به کاربران اعلام می‌شود.
4.10 کلیه‌ی کسورات قانونی اعم از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده به روش‌های ذیل محاسبه و پرداخت خواهند شد :

 • تسویه حساب های مالی‌ آگهی‌دهندگان و آژانس‌های تبلیغاتی براساس صدور فاکتور خواهد بود، مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به فاکتور نهایی شان اضافه خواهد شد.
 • نمایش‌دهندگان ویداد که درآمدهای خود را از ویداد دریافت می‌کنند، در صورت ارائه‌ی گواهی مالیات بر ارزش افزوده، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده‌شان محاسبه و در فاکتور به آن‌ها پرداخت خواهد شد.
 • محاسبه و پرداخت مالیات بر درآمد کاربران به عهده خودشان خواهد بود.
4.11 ویداد در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض در اطلاعات و نام کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی اشخاص، می ‌تواند حساب‌های کاربری را مسدود نموده و پرداخت وجوه مالی را متوقف می‌نماید. همچنین ویداد ممکن است برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه‌های زمانی مختلف از کاربر درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی و یا تصحیح اطلاعات کند، در این‌صورت کاربر موظف است جهت دسترسی کاملِ دوباره به امکانات ویداد، در اسرع وقت اطلاعات درخواستی را در اختیار ویداد قرار دهد، در غیر این‌صورت حساب مالی کاربر موقتا تا ارسال اطلاعات درخواستی و تأیید آن‌ها مسدود خواهد شد.
4.12 اطلاعات ورودی اشخاص در ویداد محرمانه تلقی شده، فقط با دستور مقامات قضایی در اختیار مراجع مذکور در دستور مقام قضایی قرار داده خواهد شد.
4.13 در صورتی که ویداد متوجه شود کاربری برای کسب درآمد بیشتر، از روش‌های نامتعارف برای افزایش تعداد نمایش و یا کلیک بیشتری استفاده می‌کند، بدون اطلاع قبلی امکان تسویه حساب را مسدود، حساب کاربری را غیرفعال و یا به طور کامل مسدود خواهد کرد. کاربر مزبور جهت فعال‌سازی حساب خود می‌بایست اسناد مثبته درخواستی ویداد را مبنی بر قانونی بودن و انطباق فعالیت‌هایش با عرف ارائه نماید؛ فقط در صورتی‌که ویداد این اسناد را تأیید نماید حساب کاربری و امکانات آن دوباره فعال خواهند شد. به طور کلی فعالیت‌هایی که با اصول کلی و سیاست‌های کلان ویداد هماهنگی نداشته باشند باعث انسداد حساب‌ها و امکانات ویداد برای کاربران خواهند شد
4.14 ویداد هیچ تعهد و مسئولیتی در قبال تخلفات یا اشکالات احتمالی و یا دخالت اشخاص ثالث، مأموران، کارمندان، وکلا و یا هر شخصی که به نحوی به حساب یا حساب‌های کاربری و مالی کاربران دسترسی پیدا کرده ویا از طرف کاربر اختیاری در مورد آن‌ها به ایشان داده شده، ندارد.

ماده 5. تعهدات نمایش دهندگان

5.1 ویداد درصورت مشاهده هرگونه تخلف نمایش‌دهندگان، حساب کاربری کاربران خاطی را موقتا مسدود و از واریز وجوه به حساب‌شان جلوگیری می ‌کند. انسداد حساب‌های کاربران خاطی تا زمانی که دلیل موجهی از ایشان ارائه نشود ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است ارائه دلایل از سوی نمایش‌دهنده نمی‌تواند بیش از سه ماه به طول بیانجامد. تشخیص موجه بودن دلایل ارائه شده فقط بر عهده‌ی ویداد است.ویداد عدم بروز اشکال و قطعی در خدمات خود را ضمانت نمی‌کند.
5.2 ویداد در قبال محصولات، خدمات و محتواهای موجود در وبگاه‌ها، اپلیکیشن‌ها و هر محتوی برخط نمایش ‌دهندگان هیچ‌گونه مسئولیتی نداشته، همکاری با ایشان برای نمایش تبلیغات به معنی تأیید موارد ذکر شده نیست. ویداد هیچ مسئولیت کیفری و حقوقی در قبال محتواهای برخط، محصولات و خدمات نمایش‌دهندگان و شرکای آنان ندارد.
5.3 تخلف نمایش دهندگان شامل موارد ذیل است:

 • هرگونه تشویق و ترغیب کاربران به کلیک بر روی بنرها و تیزرها
 • درج تبلیغات در سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در حساب کاربری کاربران تایید نشده
 • هرگونه دخل و تصرف در اندازه و کدهای نمایش آگهی‌ها
 • درج تبلیغات در سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که خدمات چت روم ارایه می‌دهند.
 • نمایش تبلیغات به صورت شناور بر روی صفحات
 • نمایش تبلیغات در فریم‌های مخفی، صفحات خالی و بدون محتوا
 • هر گونه استفاده از popup توسط نمایش دهنده برای جذب مخاطب و نمایش آگهی ویداد به بازدید کننده
 • ر گونه استفاده از popup های نامرتبط به ویداد که توسط نمایش دهنده برای جذب مخاطب در سرویس‌های نمایش‌دهنده به نحوی مورد استفاده قرار گیرد که نمایش آگهی‌های ویداد را مختل کند.
 • استفاده از روش‌هایی مانند popup یا نمایش بیش از حد تبلیغات در هر صفحه و جملاتی مانند "برای حمایت از ما روی تبلیغات کلیک کنید."
 • هر گونه استفاده از محتوایی که به نحوی حقوق اشخاص ثالث را مورد خدشه قرار دهد.
 • هر گونه تخلف از قوانین، رویه‌ها و آیین‌نامه‌های مصوب در مراکز ذی‌صلاح جمهوری اسلامی ایران.
5.4 نمایش دهندگان موظف هستند مطالب خود را براساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران تدوین و منتشر کنند و درج محتوهای مخالف و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، مخالف و مغایر با شرع، مخالف و مغایر با عفت عمومی و خدشه کردن حریم اشخاص (برای مثال هرگونه آموزش هک و کرک، توهین به شخصیت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای رسمی دولتی و غیر دولتی و ...) موجب غیر فعال شدن حساب کاربری و مسدود شدن جریان مالی حساب نمایش‌دهنده شده، ویداد در صورت لزوم موارد تخلف را به مراجع ذی‌صلاح گزارش خواهد داد.
5.5 ویداد پیش از اولین تایید نهایی هر وبگاه‌، اپلیکیشن‌ و هر سرویس الکترونیکی دیگر نمایش‌دهنده جهت حفظ و ارتقاء سطح کیفی شبکه نمایش آگهی، صلاحیت سرویس های مذکور را به صلاحدید خود بررسی می‌کند. نمایش‌دهندگانی که صلاحیتشان تایید شده، می‌توانند شروع به استفاده از خدمات ویداد کنند.
5.6 ویداد مختار است کیفیت و محتوای هر وبگاه‌، اپلیکیشن‌ و هر سرویس الکترونیکی دیگر نمایش‌دهندگانی را که صلاحیتشان تایید شده، در هر زمان که بخواهد بازبینی کرده، اگر کیفیت، محتوا و عملکرد آنها مورد تایید دوباره ویداد نباشد، طی یک پست الکترونیکی از طریق آدرس ایمیلی که حساب کاربری با آن شناخته می‌شود، موارد مد نظر خود را به ایشان جهت رفع اعلام کند. در صورتی که این نمایش‌دهندگان طی مدت اعلام شده در پست الکترونیکی ویداد موارد مدنظر را برطرف نکنند، ویداد مختار است حساب کاربری را مسدود نموده و یا با نمایش دهنده مذکور به طور کامل قطع همکاری نماید.
همچنین باید توجه داشت تنها سایت های مستقل (Self-Hosted)در ویداد تایید می‌شوند و وبلاگ‌ها و سایت‌هایی با دامنه عمومی در ویداد پذیرفته نخواهند شد.
سایت های تجاری، چت روم ها، باکس‌ها و سایت‌های افزایش رنک و موارد مشابه در ویداد تایید نخواهند شد.
5.7 ویداد هیچ مسئولیت حقوقی و مالی نسبت به اشخاص ثالثی که به هر نحو با نمایش‌دهندگان ویداد مشارکت و یا همکاری دارند، ندارد.

ماده 6. تعهدات آژانس‌های تبلیغاتی

6.1 ویداد اطلاعی از محتوای آگهی‌های تامین شده توسط آژانس‌های تبلیغاتی نداشته و امکان بررسی آن‌ها را ندارد. بنابراین مسئولیتی در ارتباط با محتوای آگهی‌های ارائه شده نخواهد داشت.
6.2 ویداد هیچ مسئولیت حقوقی و مالی نسبت به اشخاص ثالثی که به هر نحو با آژانس های تبلیغاتی طرف ویداد، مشارکت و یا همکاری دارند، ندارد.
6.3 آژانس‌های تبلیغاتی موظف هستند مطالب خود را براساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران تدوین و منتشر کنند و درج محتواهای مخالف و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، مخالف و مغایر با شرع، مخالف و مغایر با عفت عمومی و خدشه کردن حریم اشخاص (برای مثال هرگونه آموزش هک و کرک، توهین به شخصیت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای رسمی دولتی و غیر دولتی و ...) موجب غیر فعال شدن حساب کاربری آن‌ها شده ، ویداد موارد تخلف را به مراجع ذی‌صلاح گزارش داده، آژانس های تبلیغاتی متخلف موظف به جبران خسارت‌هایی هستند که از این طریق به هر نحو متوجه ویداد شده است.

ماده 7. تعهدات آگهی‌دهندگان

7.1 ویداد اطلاعی از محتوای آگهی‌های تامین شده توسط آگهی‌دهندگان نداشته و امکان بررسی آن‌ها را ندارد. بنابراین مسئولیتی در ارتباط با محتوای آگهی‌های ارائه شده نخواهد داشت.
7.2 ویداد هیچ مسئولیت حقوقی و مالی نسبت به اشخاص ثالثی که به هر نحو با آگهی‌دهندگان طرف ویداد، مشارکت و یا همکاری دارند، ندارد.
7.3 آگهی‌دهندگان موظف هستند مطالب خود را براساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران تدوین و منتشر کنند و درج محتواهای مخالف و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، مخالف و مغایر با شرع، مخالف و مغایر با عفت عمومی و خدشه کردن حریم اشخاص (برای مثال هرگونه آموزش هک و کرک، توهین به شخصیت‌ها، سازمانها و نهادهای رسمی دولتی و غیر دولتی و ...) موجب غیر فعال شدن حساب کاربری آن‌ها شده ، ویداد موارد تخلف را به مراجع ذی‌صلاح گزارش داده، آگهی‌دهندگان متخلف موظف به جبران خسارت‌هایی هستند که از این طریق به هر نحو متوجه ویداد شده است.

ماده 8. امنیت

لطفاً توجه داشته باشید که ارسال اطلاعات شخصی، چه به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق اینترنت همیشه با خطر مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی‌باشد، ویداد تمام تلاش خود را می‌کند تا دسترسی غیر مجاز به اطلاعات، استفاده غیر قانونی از اطلاعات و ایجاد ناصحیح اطلاعات مندرج را به حداقل ممکن بر اساس عرف برساند، اما هیچ ضمانتی درباره‌ی ایجاد امنیت صد در صدی نداده، مسئولیتی در قبال جبران خسارات احتمالی وارده از ناحیه‌ی امنیت نداشته، کلیه‌ي مسئولیت‌های مربوط به این موضوع بر عهد‌ه‌ی کاربران خواهد بود.

ماده 9. حریم شخصی

برای پاسخگویی به سوالات، درخواستها و مدیریت برنامه‌های دو سویه ممکن است به اطلاعات شخصی شما شامل نام، نشانی، ایمیل و شماره تلفن نیاز باشد. ما از این اطلاعات برای پاسخگویی به نیاز شما، یا تماس با شما از طریق ایمیل، پست و یا تلفن برای اطلاع‌رسانی در مورد محصولات، خدمات یا برنامه‌های خاص خود استفاده می‌کنیم. اگر شما درخواست خدماتی کنید، ممکن است ما برای اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیریم. ویداد اطلاعاتی را که شما در اختیارش قرار داده‌اید بدون اجازه‌‌تان به هیچ نحو در اختیار هیچ شخص ثالث نامرتبط با ویداد نخواهد داد. به علاوه در اینجا شما به ویداد اجازه می‌دهید که اطلاعات ارائه شده توسط شما را با همکاران خود (اشخاص ثالث مرتبط با ویداد) برای پیشبرد سفارش، درخواست و مدیریت برنامه‌های دو سویه کاربران به اشتراک بگذارد، ویداد تعهد می‌دهد که از همکاران خود نیز در قبال محرمانگی حریم شخصی و اطلاعات شما تعهد متقابل گرفته و آن‌ها را ملزم به رعایت حریم و اطلاعات شخصی شما نماید. واضح است که اشتراک اطلاعات شما از سطح همکاران ما، به دیگر اشخاص ثالث سرایت نخواهد کرد. علاوه بر اطلاعاتی که شما به ما ارائه می‌دهید، ویداد ممکن است از نوعی فنآوری برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی شما، سیستم عامل رایانه شما، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی به وبگاه، استفاده کند. شما با قبولی شرایط استفاده از ویداد اجازه‌ي به دست آوردن اطلاعات از طرق ذکر شده را به ما داده‌اید.

ماده 10. شناسایی بازدیدکنندگان

در زمانهای مختلف ممکن است وبگاه ویداد اطلاعاتی را بر روی رایانه شما برای شناسایی بار بگذارد. این اطلاعات معمولا به عنوان "بلوک داده‌ای/Cookie" شناخته می‌شوند. ویداد با نمایش چگونگی و زمان استفاده بازدیدکنندگان می تواند وبگاه خود را بهینه سازد. ما از بلوک داده‌ای فقط برای دیدن اطلاعات بلوک‌های داده‏ی گذاشته شده توسط این وبگاه استفاده می‌کنیم. استفاده از بلوک داده‌ها بر طبق استانداردهای این صنعت بوده و بسیاری از وبگاه‌ها از آنها استفاده می‌کنند. اگر شما نمی‌خواهید که بلوک داده‌ای را دریافت کنید و یا می‌خواهید از زمان بارگزاری آنها مطلع شوید، باید مرورگر خود را تنظیم نمایید.

ماده 11. تغییرات

ویداد ممکن است در هر زمانی بنا به صلاحدید خود هر مطلبی را که بر روی وبگاه ارسال شده حذف نماید.
ویداد اختیار دارد که در هر زمان محتوای قوانین، شرایط و ضوابط استفاده و راهنماها و سیاست‌های تجاری خود را تغییر داده، یا دسترسی وبگاه‌ها و خدمات‌اش را در هر زمان بدون اطلاع قبلی تغییر داده، محدود و یا مسدود کند. کاربران برای ادامه‌ي همکاری و استفاده از خدمات ویداد می‌بایست شرایط و ضوابط و قوانین و راهنماها و سیاست‌های جدید را در هر زمان مورد قبول خود قرار دهند، در این راستا ویداد در زمان هر تغییر استفاده‌ی کاربر از حسابش را منوط به قبول تغییرات جدید توسط وی خواهد کرد.

ماده 12. حقوق مالکیت معنوی

کلیه محتویات نرم‌افزاری و ابداعات و طرح‌ها و همچنین حقوق استفاده از وبگاه ویداد متعلق به شرکت توسعه بازار صنایع خلاق برهان است.

ماده 13. موارد ممنوع

13.1 تجاوز به حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی.
13.2 فراهم کردن اسباب خسارت یا زیان به اشخاص حقیقی و حقوقی.
13.3 برهم زدن نظم عمومی با استفاده از اطلاعات وبگاه‌ها و خدمات و اپلیکیشن‌های فعال بر بستر ویداد.
13.4 ارتکاب هر عملی که در قوانین ایران و قوانین کشورهایی که میزبانی سایت‌های کاربران را در اختیار دارند، مجرمانه شناخته شده است.
13.5 بد نام کردن،‌ رسوا کردن و افترا زدن به دیگران با استفاده‌ی مستقیم و غیرمستقیم از اطلاعات وبگاه‌ها و خدمات و اپلیکیشن‌های فعال بر بستر ویداد.
13.6 هر نوع فعالیت دیگری که در قوانین ایران و قوانین کشورهایی که میزبانی سایت‌های کاربران را در اختیار دارند غیرقانونی تلقی می‌شود.
13.7 استفاده از مطالب دارای حق مؤلف و حقوق معنوی و فکری (اعم از کپی رایت) بدون اجازه‏ی مالک یا مالکان‌شان.
13.8 تبلیغ هر گونه فعالیت تجاری غیرقانونی و یا غیر منصفانه (به ویژه بازاریابی هرمی) و یا هر نوع استفاده از اطلاعات وبگاه‌ها و خدمات و اپلیکیشن‌های فعال بر بستر ویداد برای این منظور.
13.9 تلاش برای نفوذ و یا نفوذ به وبگاه‌ها و خدمات و اپلیکیشن‌ها و یا تخریب اطلاعات موجود در وبگاه‌ها و خدمات و اپلیکیشن‌های فعال بر بستر ویداد و همچنین انتقال ویروس یا هرگونه نرم افزار دیگر با ماهیت مخرب با استفاده از ابزارهای ارتباطی فعال بر بستر ویداد.

ماده 14. حل اختلاف

شرایط و ضوابط ویداد تابع قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است. هر گونه اختلاف ناشی از خدمات ویداد در مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به شرایط و ضوابط و قوانین و راهنماهای ویداد رسیدگی خواهد شد.

ماده 15. پایان

ویداد هیچ تعهد و مسئولیتی خارج از شرایط و ضوابط و قوانین و راهنماهایش در قبال کاربران و اشخاص ثالث نداشته، کاربران با قبول این شرایط و ضوابط و قوانین و راهنماها آگاهی کامل خود را از تعهدات و مسئولیت‌های خود در قبال ویداد، مالکان، شرکای آن‌ها و اشخاص ثالث و آگاهی کامل خود را از شرایط و ضوابط و قوانین و راهنماهای ویداد اعلام می‌دارند.
اگر هر یک از مطالب منتشر شده در ویداد را مخالف با شرایط این موافقتنامه می‌پندارید، لطفاً با مدیر وبگاه با آدرس پست الکترونیکی info@vidad.net تماس حاصل نمایید.